tvnpix
Foto: RafałKotylak

Baśniowa sceneria w Karkonoszach. "Można trafić do górskiego raju"

Niezwykłe, wręcz bajowe widoki w Śnieżnych Kotłach w Karkonoszach (Dolnośląskie), podczas jesiennej wędrówki podziwiał pan Rafał. Przesyłając na Kontakt 24 swoje zdjęcia i film, poprowadził nas swoim ulubionym szlakiem.

Pan Rafał podkreślił, że fotografia jest jego pasją. Z redakcją Kontaktu 24 dzielił się już fotografiami Królowej polskich gór, czy przepięknymi, zimowymi ujęciami Karkonoszy.

- Śnieżne Kotły położone w Karkonoskim Parku Narodowym są bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miejsc tych gór. To moje rejony, tak że chętnie przychodzę tu z aparatem - przekazał autor zdjęć.

Mężczyzna nakreślił też budowę terenu. - To dwa kotły polodowcowe: Wielki Śnieżny Kocioł oraz Mały Śnieżny Kocioł, położone są w Karkonoszach Zachodnich na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, na terenie gminy Piechowice. Wysokość skalnych ścian dochodzi do 150 metrów, dzięki czemu można tu podziwiać namiastkę gór o charakterze alpejskim, na dnie kotłów znajdują się jeziora polodowcowe zwane Śnieżnymi Stawkami - opisał.

"Niesamowita sceneria i wyjątkowe widoki"

- Dla wielu miłośników Karkonoszy Śnieżne Kotły są najpiękniejszym miejscem w tych górach. Ich piękna możemy szczególnie doświadczyć, idąc dnem kotłów. Niesamowita sceneria i wyjątkowe warunki atmosferyczne potrafią stworzyć obrazy górskie doskonałe. Szczególnie jesienią, idąc szlakiem prowadzącym dnem Śnieżnych Kotłów, możemy trafić do górskiego raju - mówił.

Pan Rafał powiedział, że jego wyprawy z obiektywem są uzależnione od pogody. Stara się szukać ciekawych okien pogodowych, żeby zdjęcia były jeszcze lepsze.

- Wybrałem się z rodziną na niedzielny spacer do Wielkiego Śnieżnego Kotła. Wyruszyliśmy z Jagniątkowa, idąc przez Czarny Kocioł Jagniątkowski w kierunku Śnieżnych Kotłów. Kiedy dotarliśmy w okolicę kotła, naszym oczom ukazały się niesamowite widoki - relacjonował.

- W ostatnim czasie Karkonosze oferowały skąpe widoki. Deszcz, mgła, wiatr a na wierzchowinie pierwszy śnieg, który oprószył górskie szczyty. Dzięki krótkotrwałym przejaśnieniom mogliśmy podziwiać niesamowite piękno tego miejsca - zachwycał się Reporter 24.

Autor: mj, est/popi Źródło: Kontakt 24