Autobus szkolny zderzył się z osobówką. Nie żyje kobieta, druga jest ciężko ranna
Jedna osoba zginęła w zderzeniu BMW z autokarem wiozącym dzieci w Starkowej Hucie (woj. pomorskie). Ofiara to pasażerka samochodu osobowego, kierująca autem została ciężko ranna. Ponad trzy godziny droga krajowa numer 20 była zablokowana. Zdjęcia z miejsca zdarzenia wysłał nam @Tadeusz.
Do wypadku doszło około godziny 12.25. "Na drodze krajowej numer 20 doszło do zderzenia osobowego BMW z autokarem. Na miejscu zginęła pasażerka BMW. Do szpitala w ciężkim stanie trafiła kierująca autem" - poinformowała sierż. sztab. Jarosława Krefta, rzecznik prasowy KPP w Kartuzach.
Jak wyjaśnił dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku, autokarem podróżowały dzieci w wieku 12-13 lat. Nic im się nie stało.
"Trwają ustalenia co do wieku obydwu pań i dokładnych przyczyn wypadku" - dodała Krefta.
Krajowa 20 zablokowana
Przez ponad trzy godziny droga krajowa nr 20 na trasie Kościerzyna – Żukowo była całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazd przez miejscowość Nowa Karczma. Na miejscu okoliczności wypadku badała policja i prokurator.
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Pogoda w górach w piątek wymagała sporej ostrożności. Padał śnieg i deszcz ze śniegiem, a szlaki były miejscami śliskie i nieprzetarte. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegały przed bardzo trudnymi warunkami do uprawiania turystyki.
"Otwieram okno, a tutaj śnieg. To było naprawdę wow"
Uczniowie szkoły w Chociwlu (woj. zachodniopomorskie) uczą się w budynku, w którym nie działa ogrzewanie. Sytuacja jest efektem opóźnień przy termomodernizacji placówki. Przez ostatnie dni uczniowie siedzieli w klasach w kurtkach. Gmina zapewnia, że wdrożyła rozwiązania tymczasowe, jednak rodzice wciąż zgłaszają trudne warunki nauki i zastanawiają się nad organizacją protestu.
Szkoła w Chociwlu bez ogrzewania. Uczniowie siedzą w kurtkach
Zorza polarna pojawiła się w nocy z soboty na niedzielę na Polskim niebie. W niektórych regionach obserwacjom sprzyjała pogoda - niebo było bezchmurne. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt24.
Światła Północy pomalowały niebo nad Polską
Kotka Pepsi, znana z tego, że szybko wracała do domu, tym razem zniknęła na tydzień. Wróciła w stanie agonalnym z 18 ranami postrzałowymi na ciele. - Ktoś potraktował ją jak żywą tarczę - mówi właścicielka zwierzęcia z Wrocławia. Sprawą zajmuje się policja. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt24.
Ktoś strzelał do kotki. Zwierzę wróciło do domu z 18 ranami
W sobotę wieczorem klienci nie mogli wyjechać z podziemnego parkingu Galerii Młociny. W korku spędzili nawet trzy godziny. Niektórzy zapowiedzieli, że to ich ostatnia wizyta w tym centrum. To nie pierwsza taka sytuacja, o paraliżu informowaliśmy już w ubiegłym roku.
Trzy godziny w korku na podziemnym parkingu pełnym spalin
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
