tvnpix
Foto: Paweł M

20 lat TVN24. Inżynier Paweł Miąskiewicz wspomina budowę siedziby TVN24

20 lat temu wystartował pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej całodobowy kanał informacyjny. Zanim TVN24 zaczął nadawać, rozpoczęto budowę siedziby stacji. W pracach brał udział między innymi inżynier Paweł Miąskiewicz.

TVN24 kończy 20 lat. Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej całodobowy kanał informacyjny zaczął działać 9 sierpnia 2001 roku. Redakcja Kontaktu 24 czeka na wspomnienia związane z telewizją. Jedną z osób, która podzieliła się nimi, jest pan Paweł Miąskiewicz, inżynier, który dwadzieścia lat temu budował dzisiejszą siedzibę TVN24.

Inżynier wspomina budowę siedziby TVN24

- Byłem inżynierem budowy na tym obiekcie i pomagałem kierownikowi budowy w koordynacji całości prac od strony biurokratycznej. Chodziliśmy na stołówkę do państwa i widziałem wszystkie gwiazdy – wspominał Paweł Miąskiewicz, który jest hydrotechnikiem.

– Czuło się, że się buduje ważne dzieło. Mimo że podchodziłem do tego od strony inżynierskiej, czuło się, że to nie jest zwykły obiekt czy kolejny biurowiec, tylko że powstanie tu coś fajnego – dodał.

Przyznaje, że ma poczucie, że TVN24 to jego telewizja.

– Jak podajecie wiadomości nadawane z balkoniku, to ja pamiętam jak konstrukcję stalową zamawiałem, jak dźwig to przekładał. Jak nadajecie informacje z dachu, z widoczną panoramą Warszawy, to pamiętam jak nadzorowałem, żeby te wszystkie kamyczki były ułożone i żeby to pracowało – wspomina. – Wind wtedy nie było, więc sporo się tutaj nabiegałem – przyznał.

Czytaj także na tvn24.pl

Inżynier Paweł Miąskiewicz opowiada o budowie siedziby TVN24
Autor: asty/kab Źródło: tvn24.pl/ Kontakt 24