tvnpix

Na Lotnisku Chopina spokojnie. "Sytuacja z piątku może się powtórzyć"

Od rana na Lotnisku Chopina odprawy i kontrola bezpieczeństwa odbywają się płynnie i nie ma żadnej kolejki. "Nie mogę obiecać, że będzie tak przez cały dzień" - powiedział w rozmowie z TVN 24 Przemysław Przybylski, rzecznik lotniska. W tym trudnym okresie pasażerowie są proszeni o stawienie nawet do trzech godzin przed odlotem.

Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina, o aktualnej sytuacji / TVN24
Jak poinformował na antenie TVN 24 Przemysław Przybylski, od rana odprawy i kontrola bezpieczeństwa odbywają się płynnie, jednak rzecznik nie może obiecać, że sytuacja z piątkowego chaosu na lotnisku się nie powtórzy.

"Warto sobie zapewnić dodatkowy margines czasu"

"Pewnie kolejki w trakcie dnia się pojawią, bo mamy dzisiaj dużo lotów czarterowych, ale mam nadzieję, że podobna sytuacja nie będzie mieć już miejsca" - powiedział Przybylski. Jak dodał, sobota jest mniej obciążonym dniem niż piątek, dlatego przewiduje się mniejszą ilość pasażerów na lotnisku. Zwykle pasażerowie proszeni są o przybycie na lotnisko 90-120 minut przed odlotem, jednak w okresie wzmożonego ruchu rzecznik radzi dodać do tego jedną godzinę. "Warto zapewnić sobie ten dodatkowy margines czasu, aby się nie stresować" - dodał.

Jak wyjaśniał rzecznik, na trudną sytuację w piątek złożyło się kilka czynników m.in. szczyt sezonu wakacyjnego, szczyt tygodnia, przejęcie rejsów tanich linii z lotniska Modlin oraz zmiana firmy obsługującej kontrolę bezpieczeństwa. "Wszystkie powody zbiegły się w jednym czasie i zbiegły się smoloty, które około południa bardzo dużo odlatywało, więc więcej osób podeszło do kontroli bezpieczeństwa" - wyjaśnił rzecznik.

Utknęli w kolejce gigancie

Rzecznik zapewnił, że na co dzień takich sytuacji, jak widać z piątkowych zdjęć na lotnisku nie ma. "Oczywiście zdarzają się kolejki, w których trzeba poczekać 10 a nawet 15 minut, to jest średni czas oczekiwania, ale też zdarzają się takie momenty, kiedy nie trzeba w ogóle czekać" - powiedział Przybylski.

W piątek o chaosie na Lotnisku Chopina informowali nas Reporterzy 24, którzy zamieścili w naszym serwisie dantejskie sceny, jakie rozegrały się na sali odpraw. Pasażerowie utknęli w gigantycznych kolejkach. Niektórzy nie zdążyli na swój lot. "Maksymalny czas oczekiwania, jaki wczoraj zarejestrowaliśmy to 90 minut" - powiedział Przybylski.

Chaos na Lotnisku Chopina. Pasażerowie utknęli w gigantycznych kolejkach

Autor: aolsz/jaś