tvnpix
Sztorm na Bałtyku

"Morskie fale niczym taran". Wichury nad morzem

Ponad 200 razy interweniowała straż pożarna w związku z silnym wiatrem w nadmorskich województwach. "Morskie fale niczym taran uderzają w wydmy, zabierając ze sobą w głąb morza wszystko, co spotka na swej drodze" - relacjonował Reporter 24, lkucira. W Kołobrzegu drzewo spadło na jadący samochód. Zdjęcie z wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

 

 

Na terenie województwa pomorskiego straż pożarna interweniowała 82 razy w związku z silnym wiatrem, jaki pojawił się w nocy z wtorku na środę. O liczbie interwencji poinformował rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej Łukasz Płusa. Jak wyjaśnił, praca strażaków polegała głównie na usuwaniu powalonych przez wiatr konarów drzew. Najwięcej zdarzeń - 16, odnotowano w powiecie wejherowskim, w puckim -13, w słupskim - 12, a w kartuskim - 10.

Drzewo spadło na samochód

Również w województwie zachodniopomorskim silnie wiało. Tam strażacy odnotowali ponad 130 zdarzeń związanych z porywistym wiatrem. Większość z nich dotyczyło połamanych gałęzi na drogach. W wyniku warunków pogodowych w Kołobrzegu przewróciło się drzewo. Spadając uszkodziło dwa pojazdy.

- Jeden poruszał się po ulicy Portowej, drugi był przy niej zaparkowany. W poruszającym się pojeździe znajdowały się dwie osoby, które same opuściły pojazd. Nie było innych poszkodowanych - poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, młodszy kapitan Krzysztof Azierski. Jak dodał, działania strażaków polegały na usunięciu drzewa z drogi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alerty nad morzem

Z ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w województwie pomorskim silny wiatr będzie wiał do godziny 12 w czwartek, natomiast w województwie zachodniopomorskim do godziny 18 w środę. Najsilniejsze porywy osiągające prędkość około 100 kilometrów na godzinę, występować mają w strefie brzegowej.

Również synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia przed wzrostem poziomów morza powyżej stanów alarmowych dla województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: MWS,anw/rp Źródło: Kontakt24, TVN Meteo