tvnpix
Niewybuch w Hajnówce , Foto: Internauta

Miał blisko 50 niewybuchów na posesji. Został zatrzymany

Kilkadziesiąt niewybuchów zabezpieczyli saperzy na jednej z prywatnych posesji w Hajnówce (Podlaskie). Znaleziska znajdowały się w pomieszczeniu gospodarczym. Na czas akcji z okolicznych domów ewakuowano około 60 osób. Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Policjanci pojawili się na miejscu w sobotę w godzinach wieczornych.

- Otrzymaliśmy informację o mężczyźnie, który gromadzi na swojej posesji w Hajnówce niewybuchy. Na miejsce wysłany został patrol, który potwierdził informację. Znalezionych zostało około 50 niewybuchów - poinformował aspirant Marcin Gawryluk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Ściągnięto także saperów, którzy usunęli niewybuchy. Na czas ich działań swoje domy musiało opuścić około 60 osób.

- Mężczyzna, który gromadził niewybuchy, został zatrzymany i najpóźniej w poniedziałek zostanie przesłuchany. Nie jest nam jeszcze znane pochodzenie niewybuchów - powiedział Gawryluk.

Jak twierdzi Reporter 24, autor zdjęć przysłanych na Kontakt 24, akcja służb zaczęła się przed godziną 20, a zakończyła około godziny 1:30 w nocy. - Mieszkańców ewakuowano w obszarze 150 metrów od miejsca znalezienia niewybuchów - poinformował nas internauta.

Autor: mws//ank