tvnpix
Akcja służb na przejeździe kolejowym w Nowym Sączu, Foto: Jano

Mężczyzna na wózku inwalidzkim potrącony przez drezynę

Mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim wjechał na tory i został potrącony przez nadjeżdżającą drezynę. Jak tłumaczą przedstawiciele PKP PLK, jest lekko ranny, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Informację na Kontakt 24 przysłał Jano.

Do wypadku doszło około godz. 13.40 na przejeździe kolejowym w dzielnicy Helena w Nowym Sączu. - Jest to jednotorowy szlak relacji Marcinkowice-Nowy Sącz - wyjaśniła Joanna Kubiak z zespołu prasowego PKP PLK. - Z naszych informacji wynika, że mężczyzna, który poruszał się na wózku inwalidzkim, wtargnął na tory pod nadjeżdżającą drezynę - tłumaczyła.

- Mężczyzna wjechał na tor, pomimo sygnałów dźwiękowych drezyny. Został lekko ranny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - wyjaśniła Joanna Kubiak. Jak zaznaczyła, przejście kolejowe, na którym doszło do potrącenia, ma kategorię E, czyli jest wygrodzone tak zwanym labiryntem barierek. - Takie zabezpieczenia wymusza na pieszym rozejrzenie się i dodatkowo uniemożliwia bezpośrednie wejście na tor - sprecyzowała.

- Na tę chwilę nie wiemy, dlaczego mężczyzna znalazł się w tym miejscu i wjechał na tor pomimo sygnałów ostrzegawczych - mówiła Jaonna Kubiak. Dodała, że wyjaśni to specjalna komisja.

Autor: kab/aw