tvnpix
Foto: Marta

Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami w Tatrach

Mieszkańcy Zakopanego i turyści przebywający w Tatrach w nocy musieli zmierzyć się z gwałtownym obliczem pogody. W mieście porywy wiatru rozpędzały się do niemal 100 kilometrów na godzinę. Wiatr był tak silny, że wyrywał drzewa z korzeniami. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Noc z wtorku na środę przyniosła w Tatrach i na Podhalu bardzo silne porywy wiatru. Wiało do godziny 4 rano, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej.

W górach porywy wiatru rozpędzały się nawet do około 200 kilometrów na godzinę, zaś w samym Zakopanem do prawie 100 km/h. Wiatru miał tak wielką siłę, że przewracał stragany na Gubałówce.

Domy bez prądu

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia od pani Marty, która sfotografowała skutki nocnej wichury na ulicy Strążyskiej w Zakopanem. Na zdjęciach widać wyrwane z korzeniami drzewa, przewrócone na dom.

Wiatr przewrócił tam również słup wysokiego napięcia. Dzięki bardzo szybkiej interwencji zakładu energetycznego nie doszło do większych szkód, jednak dostawy elektryczności najpewniej nie powrócą tam do końca dnia.

Strażacy interweniowali w sumie około 40 razy.

 

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl

Autor: kw/map Źródło: tvnmeteo.pl