tvnpix

Magiczny widok ze szczytu Śnieżki. "Zapiera dech w piersiach"

Reporter 24 wszedł na sam szczyt Śnieżki, by podziwiać morze chmur. - Ze strony czeskiej napłynęła ich masa – opowiada nam pan Grzegorz. Jak dodaje, to rzadki widok. Ostatni raz takie obłoki podziwiał dwa lata temu. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Reporter 24 wybrał się w Karkonosze 10 i 11 listopada w godzinach popołudniowych. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że po południowej części Karkonoszy można było obserwować niesamowite przedstawienie natury.

- To wszystko przez zmiany pogody i temperatury, ciężkie chmury poszły w dół, a nam ukazał się piękny widok. Do tego, ze szczytu Śnieżki turyści i miłośnicy mogli zobaczyć zjawiskowy zachód słońca - opowiadał w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 pan Grzegorz Truchanowicz, przewodnik sudecki.

"Fala chmur wyglądała jak morze"

Jak zaznaczył, zjawisko to nie jest często spotykane. - Ostatnio widziałem coś takiego dwa lata temu. Masy chmur napłynęły do Polski ze strony czeskiej - tłumaczył w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 pan Grzegorz.

Pan Grzegorz często chodzi po górach, ale - jak przekazał - takie zdjęcia zrobił pierwszy raz. - Ze strony czeskiej fala chmur wyglądała jak morze. Widok zapiera dech w piersiach - zakończył.

Autor: mws//ank