tvnpix

Łódź nabiera kolorów. Wielki mural na wieżowcu prawie gotowy

Dobiegają końca prace chilijskiego artysty, który w Łodzi na wieżowcu przy al. Wyszyńskiego wykonuje największy w Polsce mural. Postępy w pracy śledzi Reporter 24 stevenlodz.

Projekt muralu powstał w ramach trzeciej edycji festiwalu Urban Forms. Inti Castro, znany na całym świecie artysta, w Łodzi kończy malować drugie dzieło. Wcześniej podarował łodzianom "Świętego Wojownika". Barwny mural ozdobił kamienicę przy ul. Strzelców Kaniowskich.

Dzięki dwóm dotychczasowym edycjom festiwalu Urban Form powstało 25 murali. Po zakończeniu trzeciej edycji będzie ich 30.

"Naszą podstawową misją jest nasycenie łódzkiej tkanki miejskiej, kreatywną, wielowymiarową, nowoczesną sztuką, która pozwoliłaby znacznie poprawić obecny wizerunek Łodzi, nadając jej prawdziwie artystyczny i oryginalny walor. Głównym narzędziem do realizacji tego celu jest wielkoformatowe malarstwo, tworzone bezpośrednio na elewacjach budynków, które w permanentny sposób zmienia oblicze danej przestrzeni" - czytamy na stronie fundacji Urban Forms.

Jej członkowie podkreślają, że ważnym zadaniem jest także promowanie "żywej" kultury i sztuki oraz umożliwienie społeczeństwu czynnego udziału w organizowanych wydarzeniach.

Zobacz zdjęcia Reportera 24 z początku pracy artysty

Autor: ak