tvnpix
Foto: Ela
Aktualizacja:

Kwietniowy powrót zimy

Wieczorem w poniedziałek nadejście frontu atmosferycznego było widać najwyraźniej na północy kraju, natomiast przez noc zdążył on objąć cały kraj. Wtorkowy poranek przywitał wielu z Was zimowym krajobrazem. Pogodowe relacje otrzymujemy na Kontakt 24.

 

 

 

 

 

 

W Poniedziałek Wielkanocny do Polski wkroczył zimny front atmosferyczny. We wtorek pogodowe stery przejmie rozległy i dynamiczny układ niżowy znad Skandynawii. Do kraju będzie napływać zimne, arktyczne powietrze.

Sygnały z wielu miejsc w kraju

W wielu stronach kraju sypnęło śniegiem, co udokumentowali Reporterzy 24. Wieczorem w poniedziałek oraz we wtorek o poranku otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania między innymi z Władysławowa, Miastka czy Gdańska w województwie pomorskim, Częstochowy i Chorzowa na Śląsku lub Rzeszowa.

To właśnie ze Szczecina otrzymaliśmy pierwsze wieczorne informacje o interwencjach. Jak przekazał nam młodszy aspirant Przemysław Majer, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej w Szczecinie, związku z silnymi podmuchami wiatru strażacy interweniowali trzy razy.  Otrzymali zgłoszenia z ulic Kopernika i Łuczniczej, gdzie z balkonów wystawały blachy. Strażacy usunęli je i oddali właścicielom lokali. Interweniowali też na Cmentarzu Centralnym, gdzie usuwali konar.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: kw,ps/map,dd Źródło: TVN Meteo, Kontakt 24