tvnpix

Korek gigant na A4. "Pół godziny w kolejce do bramki"

Gigantyczne korki przed bramkami na A4 - piszą internauci na Kontakt 24. Od dzisiaj kierowcy samochodów osobowych muszą płacić za przejazd autostradą na odcinku Wrocław-Gliwice. Mimo wcześniejszych testów, które miały przygotować ich na zmiany, muszą liczyć się ze spowolnieniem w ruchu i oczekiwaniem w kolejkach.

Za przejechanie każdego kilometra autostrady A4 na odcinku Wrocław-Gliwice motocykliści płacą 5 gr, a kierowcy samochodów osobowych 10 gr. Żeby przyzwyczaić kierowców do zmian, od kilku dni trwały testy systemu poboru opłat. Kierowcy pobierali bilety, ale nie musieli za nie płacić. Dzisiaj przed bramkami tworzą się kolejki.

"Od strony Katowic występuje drobne spowolnienie" - informuje Urszula Nelken, rzecznik prasowy GDDKiA. Jak zapewnia, od strony Wrocławia ruch odbywa się płynnie.

Tu można płacić

Za przejazd A4 kierowcy mogą zapłacić na dwóch Placach Poboru Opłat w ciągu drogi: Karwiany i Żernica. Pomiędzy nimi, na zjazdach - czyli poza główną jezdnią autostrady, są zlokalizowane Stacje Poboru Opłat: Krajków, Brzezimierz, Przylesie, Prądy, Dąbrówka, Gogolin, Olszowa, Nogowczyce, Łany, Kleszczów, Ostropa i Bojków. Za przejazd można płacić kartami płatniczymi, kartami paliwowymi oraz gotówką. Opłaty przyjmowane są w polskich złotych oraz w euro.

Ciężarówki tak jak dotąd

Kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów za przejazd tym odcinkiem płacą tak jak dotąd, korzystając z elektronicznego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL. Przy wjeździe i zjeździe z odcinka A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica kierowcy pojazdów wyposażonych w viaBOX-y mogą korzystać z wyznaczonych dla nich pasów ruchu, na których szlaban podnosi się automatycznie.

Autor: db//ja

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.