tvnpix
Do pożaru doszło w Pszowie, Foto: Reporterzy 24

Kłęby czarnego dymu nad miastem. Kilkanaście zastępów w akcji

Ogień pojawił się w zabudowaniach nieczynnej kopalni węgla kamiennego "Anna" w Pszowie (Śląsk). Z ogniem walczy kilkanaście zastępów strażaków. Nagranie oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Strażacy otrzymali zgłoszenie tuż przed godziną 7 rano.

- Pali się były budynek administracyjny nieczynnej kopalni w Pszowie - poinformował dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

Na zdjęciach oraz nagraniu Reporterki 24 widać unoszącą się nad miastem wielką chmurę ciemnego dymu. - Ogień zajął całą powierzchnię dachu - relacjonował dyżurny. - Na miejscu pracuje 19 zastępów strażaków. Sytuacja nie została jeszcze opanowana - przekazał przed godziną 9.

- Pożar już się nie rozprzestrzenia. Działania mogą jeszcze potrwać co najmniej dwie godziny - powiedział tuż po godzinie 11 kpt. Krzysztof Ograbek z wodzisławskiej komendy PSP.

- Nie mamy żadnych informacji na temat osób poszkodowanych, nikogo nie ewakuowano - zapewnili strażacy. Kopalnia węgla kamiennego "Anna" w Pszowie została oficjalnie zamknięta w 2012 roku. Jak powiedział dyżurny, budynek, w którym wybuchł pożar, nie jest obecnie użytkowany.

kpt. Krzysztof Ograbek o akcji strażaków
kpt. Krzysztof Ograbek o akcji strażaków Źródło: tvn24

 

 

Autor: est/aw Źródło: Kontakt 24 / PAP

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.