tvnpix
W wyniku pożaru spłonęło 18 tysięcy kurcząt, Foto: Kalisz24 INFO

Kilkanaście tysięcy kurcząt spłonęło w kurniku

Strażacy uratowali jeden z dwóch kurników w miejscowości Kościelna Wieś (Wielkopolskie). Jeden z budynków spłonął, zginęło 18 tysięcy kurcząt. Pierwszą informację o pożarze, nagranie oraz zdjęcia otrzymaliśmy od serwisu Kalisz24 INFO.

Pierwsza informacja dotarła do straży pożarnej przed godziną 14. Na terenie, na którym doszło do pożaru, znajdują się dwa kurniki.

- Jeden kurnik o powierzchni 80 na 15 metrów uległ całkowitemu spaleniu - poinformował po 17 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie. - Według informacji właścicieli, w kurniku który spłonął, znajdowało się 18 tysięcy kurcząt. Uległy one spaleniu - mówił dyżurny.

Uratowano 34 tysiące kurcząt

Jak dodał dyżurny, drugi, większy kurnik, w którym przebywają 34 tysiące kurcząt, został uratowany przed ogniem. - Pozostałe 34 tysiące kurcząt są bezpieczne, na miejscu pojawił się lekarz weterynarii - relacjonował po godzinie 20 strażak. Wcześniej, żeby uratować życie zwierząt, strażacy ustawili specjalne wentylatory oddymiające, które zapewniały dopływ tlenu.

Według informacji strażaka, w wyniku pożaru dwóm osobom musiano udzielić pomocy, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - To bardziej z powodów emocjonalnych - przyznał.

Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie zapewnił, że choć działania dalej trwają, pożar został opanowany i trwa jego dogaszanie.

Autor: rp/kab