tvnpix
Wypadek w centrum Warszawy, Foto: Artur Drewniak

Karambol w centrum Warszawy. Nagranie z momentu zderzenia aut

Na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie zderzyło się dziesięć pojazdów, poszkodowanych zostało sześć osób. Policja bada przyczyny. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie z momentu zderzenia się pojazdów.

Do zderzenia doszło w czwartek, 1 grudnia, po południu na ulicy Marszałkowskiej, w pobliżu Domów Centrum. - W sumie zderzyło się sześć samochodów osobowych i jeden dostawczy. Na obecną chwilę cztery osoby są poszkodowane. Badane są w karetkach na miejscu zdarzenia, są przytomne. Najpewniej zostaną zabrane na dalsze badania do szpitala - przekazał po godzinie 16.30 starszy kapitan Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej.

- Z miejsca zdarzenia, po przebadaniu przez zespół medyczny, zostało zabranych do szpitala sześć osób, aczkolwiek liczba ta może ulec jeszcze zmianie - poinformowała z kolei około godziny 19 Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

- Do zderzenia doszło na wysokości Wars Sawa Junior. Samochód uderzył w taksówkę stojącą w korku - przekazuje nasz redaktor Filip, który był świadkiem zdarzenia.

"Samochód uderzył w taksówkę stojącą w korku"

Na Kontakt 24 od kierowcy stojącego w korku otrzymaliśmy nagranie, na którym zarejestrowano moment zderzenia. Widać, jak terenowy samochód uderza w czarny pojazd, stojący w korku. W wyniku zderzenia auto obraca się kilkukrotnie, przemieszczając jednocześnie samochody stojące na jezdni.

O moment wypadku zapytaliśmy policję. - O szczegółach i okolicznościach zdarzenia będziemy mówić w późniejszym czasie. To zdarzenie jest zakwalifikowane jako wypadek, będzie dalej prowadzone i skierowane na Komendę Rejonową Warszawa. Na mówienie o wszystkich okolicznościach i szczegółach jest za wcześnie - przekazała Gabriela Putyra.

Przed godziną 19 stołeczna policja na Twitterze poinformowała, że w zdarzeniu wzięło ostatecznie udział aż 10 pojazdów.

Były duże utrudnienia

- Po godzinie 19 ruch ulicą Marszałkowską został przywrócony - przekazała Putyra.

Wcześniej występowały duże utrudnienia. Ruch kołowy w stronę ronda Dmowskiego był całkowicie zablokowany, a w stronę Muranowa odbywał się wyłącznie jednym pasem. Ruch tramwajowy był całkowicie zablokowany w obu kierunkach.

Autor: mg/gp Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24