tvnpix
Foto: Piotr_Tomczyk

Kaczyński przed Pałacem: musimy iść i zwyciężać

W czwartek minęła kolejna miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Przed Pałacem Prezydenckim przemawiał Jarosław Kaczyński. Zdjęcia i nagranie z wystąpienia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Piotra Tomczyka.

 

Prezes PiS i brat zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta swoje przemówienie zaczął od podziękowań dla Antoniego Macierewicza za rozpoczęcie prac niedawno powołanej podkomisji smoleńskiej. Jej zadaniem ma być ustalenie przyczyń katastrofy z 2010 roku. Na nagraniu, które otrzymaliśmy od Reportera 24 widać klaszczących i skandujących uczestników miesięcznicy. Na przemówienie Jarosława Kaczyńskiego reagowali również okrzykami "Antoni! Antoni!".

- Musimy iść i musimy zwyciężać, musimy doprowadzić do tego, by prawda wyszła na jaw, by została wymierzona sprawiedliwość - mówił Kaczyński pod Pałacem Prezydenckim.

W swoim przemówieniu apelował również by doprowadzić do postawienia w Warszawie pomnika pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, a także Lecha Kaczyńskiego.

- To bardzo ważne. O to zabiegaliśmy, o tym marzyliśmy, dzisiaj wydaje się to realne. Nie dziś, nie jutro, ale w stosunkowo nieodległym czasie - podkreślał Kaczyński.

W kwietniu minie szósta rocznica katastrofy smoleńskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ NA PORTALU TVN24

Autor: jaz//tka Źródło: tvn24