tvnpix
Pożar kościoła w miejscowości Frednowy, Foto: Paweł Ziółkowski

Iglica runęła w trakcie pożaru kościoła

Ogień pojawił się nad ranem na wieży kościoła w miejscowości Frednowy (Warmińsko-mazurskie). Spaliła się iglica, a także część drewnianej klatki schodowej. Nagranie, na którym widać moment runięcia iglicy, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o pożarze kościoła wpłynęło do służb około godziny 4:30.

- Płomienie pojawiły się na drewnianej części wieży kościelnej - przekazał kapitan Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. - Ze względów bezpieczeństwa ze środka wyniesiono część wyposażenia kościoła - dodał.

Runęła iglica

Wyjaśnił, że ogniem zajęła się iglica, a także część drewnianej klatki schodowej. - Ogień zamknął się w tym obszarze i nie objął murowanej części budynku - relacjonował.

Jak widać na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, w pewnym momencie górna część iglicy runęła i spadła obok wieży.

- Sytuacja została opanowana i nie ma zagrożenia dla pozostałej części budynku. Strażacy zajęli się również usunięciem resztek iglicy - tłumaczył. Jak zapewnił, w pożarze nikt nie ucierpiał.

- Jedną z prawdopodobnych przyczyn zdarzenia, ponieważ w tym czasie nad powiatem iławskim przechodziły burze, mogło być wyładowanie atmosferyczne - na antenie TVN24 poinformował bryg. Krzysztof Tomanek z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Iławie.

W akcji uczestniczyło 14 zastępów straży.

Bryg. Krzysztof Tomanek ze straży pożarnej w Iławie Źródło: tvn24
Autor: est/kab