tvnpix
Wasze zimowe relacje, Foto: Reporterzy 24
Aktualizacja:

Fryderyka przeszła nad Polską. Wasze relacje

700 interwencji strażaków, dwie osoby lekko ranne, 65 budynków uszkodzonych - to bilans orkanu Fryderyka, który po przejściu nad Polską opuszcza granice naszego kraju. Zdjęcia i nagrania, na których widać trudne warunki panujące na drogach, przesyłaliście na Kontakt 24.

AKTUALNA SYTUACJA POGODOWA NA TVNMETEO.PL

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania m.in. z Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Torunia, Bydgoszczy, okolic Żnina, Góry Kalwarii, Warszawy czy Łodzi, gdzie śnieg i silny wiatr dały się Wam we znaki.

Wichura Fryderyka szalała w Polsce w czwartek. 700 interwencji strażaków, głównie z powodu powalonych drzew - takie dane podał w piątek rano w TVN 24 Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej. Drzewa tarasowały drogi, a także przejazdy kolejowe. Zabezpieczano też uszkodzone budynki. Najwięcej interwencji było na terenie województw dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, śląskiego.

Inne skutki Fryderyki to dwie osoby lekko ranne, 65 uszkodzonych budynków i 55 tysiące odbiorców bez prądu.

W piątek rano premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński odbiorą meldunki na temat aktualnej sytuacji pogodowej w kraju od szefów poszczególnych służb - poinformowały w czwartek wieczorem służby prasowe resortu spraw wewnętrznych i administracji.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL

 

Autor: kz/kab,ank Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl