tvnpix
Kuwejt, Foto: Ania

"Flaga" na wysokości 187 metrów. Relacja z Kuwejtu

Stulecie odzyskania niepodległości świętujecie nie tylko w Polsce. W kilku krajach, między innymi w Izraelu i w Kuwejcie, barwy polskiej flagi pojawiły się na reprezentacyjnych obiektach. W niedzielę takich iluminacji będzie jeszcze więcej. Zdjęcia z Kuwejtu otrzymaliśmy na Kontakt 24. Czekamy na kolejne relacje.

"Dziś mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy" - te słowa, wygłoszone przez Józefa Piłsudskiego podczas inauguracji pierwszego Sejmu, przytoczono podczas uroczystości w polskiej ambasadzie we Francji, z udziałem szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza.

Reporterzy 24 z wielu krajów również biorą udział w wydarzeniach z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. "W Kuwejcie wieże zaświeciły w naszych polskich barwach, dzieci ze szkoły polskiej odśpiewały hymn Polski" - napisała do naszej redakcji pani Ania, autorka zdjęcia.

"Flaga" na wysokości 187 metrów

W sobotę o godzinie 20 czasu lokalnego na biało-czerwono został podświetlony jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Kuwejcie, Wieże Kuwejckie. Było to możliwe dzięki staraniom polskiej ambasady w tym kraju.

Najwyższa z nich ma 187 metrów wysokości. Służą głównie jako wieże ciśnień. Do użytku zostały oddane w marcu 1979 roku. Więcej na tvn24.pl

Więcej relacji z całego świata znajdziecie w naszym gorącym temacie. czekamy również na waszą relację.


Autor: mjz//rzw

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.