tvnpix
Foto: dżony

Dźwig przewrócił się na budowany statek. "Pracownik stracił dwa palce"

Niebezpieczny wypadek w Gdańsku. W stoczni Wisła przewrócił się dźwig wykorzystywany do budowy statków. Rannych zostało dwóch mężczyzn, a jeden z nich stracił dwa palce u dłoni i doznał urazu głowy. Informację o zdarzeniu i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na zdjęciach nadesłanych przez Reportera 24 widzimy przechylony dźwig pracujący w stoczni Wisła Gdańsk. To efekt wypadku, do którego doszło przed godziną 10.

- Przewrócił się dźwig, który był wykorzystywany do przenoszenia dużych materiałów podczas budowy statku. Dźwig wypadł z torów po których się porusza i runął na statek - powiedział nam st. bryg. Jakub Zembrzycki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

"Pracownicy w szoku"

- Poszkodowany został jeden z pracowników, który stracił dwa palce u dłoni i doznał urazu głowy. Był przytomny, został zabrany do szpitala - dodał strażak.

Drugi ranny mężczyzna to operator dźwigu, który się przewrócił. - Jest lekko ranny, ale też został przewieziony do szpitala - wyjaśnił rzecznik PSP w Gdańsku.

Jak dopowiedział st. bryg. Zembrzycki na statku, na który runął dźwig było wielu pracowników. - Są w szoku, mogło się to skończyć dużo gorzej - podsumował.

Strażacy zakończyli już akcję na miejscu zdarzenia. Stocznia będzie musiała zorganizować specjalny sprzęt, by podnieść dźwig. Konstrukcja, która runęła, to żuraw szynowy o udźwigu do 20 ton i wysokości podnoszenia do 32 metrów.

Czytaj też w portalu tvn24.pl

Autor: sc/popi