tvnpix
Dziki na ulicach Poznania

Dziki wybiegły na trzypasmową ulicę, tuż przed samochody

Locha a za nią młode. Dziki przebiegły przez trzypasmową ulicę w Poznaniu, tuż przed samochodami. Sytuację zarejestrowały kamery jednego z kierowców. Nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Dziki przecięły drogę kierowcom jadącym ulicą Krzywoustego w Poznaniu. Zwierzęta nagrał pan Paweł, który mieszka w pobliżu.

Nie pierwszy raz w tej okolicy

Reporter 24 kamery ma zamontowanie z przodu i z tyłu swojego samochodu, dzięki czemu udało się zarejestrować całe zdarzenie. Na nagraniu widać, jak przez jezdnię przebiega łącznie siedem dzików - prawdopodobnie locha z młodymi.

- To, niestety, nie był pierwszy raz, kiedy widziałem dziki w tej okolicy. Zdarza się to dość często, widziałem dziki nawet bliżej centrum. Głośno jest o akcji odławiania dzików w Poznaniu, ale, jak widać, nie przynosi ona rezultatów. Dziwi mnie to, że te zwierzęta chodzą w takich zatłoczonych miejscach - mówi pan Paweł.
- To, że wybiegły dziki, nie zdziwiło mnie jakoś specjalnie, bo zdarza się to często, ale takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Na szczęście nic się nie stało, choć przez chwilę myślałem, że jednego z dzików potrąciłem. Jeżdżę ostrożnie, więc sytuacja nie wymagała ode mnie gwałtownego hamowania. Według mnie władze miasta powinny coś z tym zrobić - dodał mężczyzna.

Czytaj też na portalu tvn24.pl

Autor: ek,MAK/gp Źródło: Kontakt 24 / tvn24.pl