tvnpix

Dzieci zjadły pracę domową z chemii. Trafiły do szpitala

Troje uczniów trafiło do szpitala po tym, jak połknęło swoją pracę domową z chemii. Do zdarzenia doszło w szkole przy ul. Kameralnej w Józefosławiu (woj. mazowieckie) - w czasie, kiedy nauczycielka wyszła z klasy. Informację o wizycie karetki w szkole otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Jak poinformował nas asp. Maciej Blachliński, rzecznik Komendy Powiatowej w Piasecznie, do zdarzenia doszło przed południem - w czasie, kiedy nauczycielka chemii opuściła klasę na około dwie minuty. "Troje uczniów połknęło przedmioty przypominające kryształki soli a dziesięcioro polizało je" - powiedział rzecznik.

Wezwano karetkę pogotowia i powiadomiono policję. "Trójkę 12-latków, u których stwierdzono podrażnienia śluzówki, przewieziono do szpitala na badania. Uczniowie po badaniach zostali z niego wypisani i przekazani rodzicom" - powiedział Blachliński. Dodał, że pozostałym uczniom udzielono pomocy medycznej w szkole.

Jak wyjaśnił policjant, uczniowie mieli przygotować w domu kryształki i przynieść na dzisiejszą lekcję chemii. Nauczycielka rozdała je dzieciom i kazała się im przyjrzeć.

Policja będzie prowadzić postępowanie, które wyjaśni, czy doszło do zaniedbań ze strony nauczycielki.

Autor: aolsz//tka