tvnpix
Zderzenie na A2, Foto: Ewa

Cztery pojazdy zderzyły się na autostradzie

Policja bada okoliczności zderzenia, do którego po południu doszło na autostradzie A2, na wysokości miejscowości Uchań Górny (Łódzkie). W wyniku tego jedna osoba trafiła do szpitala. Jak relacjonują Reporterzy 24, po zderzeniu na autostradzie utworzył się korek. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak przekazała komisarz Urszula Szymczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu, do zderzenia doszło przed godziną 17.

- Na 380. kilometrze autostrady A2 w kierunku Warszawy zderzyły się cztery pojazdy: mercedes, lexus, fiat ducato i kamper. Jedna osoba trafiła do szpitala w Skierniewicach. Policja zabezpiecza teraz miejsce zdarzenia, badane będą jego okoliczności i przyczyny. Jeszcze nie wiadomo, czy zderzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja czy jako wypadek - powiedziała komisarz Szymczak.

Kierowcy stali w korku

Jak poinformowali Reporterzy 24, po zderzeniu na autostradzie pojawiły się poważne utrudnienia. - Korek ma 15 kilometrów - relacjonowała Reporterka 24 Ewa.

Urszula Szymczak poinformowała, że policja kierowała podróżujących na objazdy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z kolei podała, że po zderzeniu ruch w kierunku Warszawy początkowo był zablokowany, później odblokowany został lewy pas jezdni w kierunku Warszawy. Przed godziną 20.30 poinformowano o zakończeniu utrudnień.

 

Autor: jw/ak Źródło: Kontakt 24