tvnpix
Pojazdy zderzyły się czołowo, Foto: tvsudecka

Czołowe zderzenie, ranni. 9-latka zabrał śmigłowiec

Cztery osoby, w tym dziecko, zostały ranne w czołowym zderzeniu samochodów osobowych w Mościsku (Dolnośląskie). 9-letniego chłopca, który ucierpiał w wypadku, do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od tvsudecka.pl.

Informację o groźnym wypadku na drodze wojewódzkiej numer 382 policja otrzymała po godzinie 16. Jak przekazały służby, czołowo zderzyły się BMW oraz volvo.

- Kierująca BMW 26-latka zjechała ma przeciwległy pas i uderzyła w prawidłowo jadące volvo, prowadzone przez 37-letniego mężczyznę - relacjonował podinsp. Mariusz Furgała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Jak powiedział policjant, w wyniku zderzenia ranne zostały cztery osoby. - Kierowcom pobrano krew do badań. Wszystkie osoby trafiły do szpitala. 9-letni pasażer z BMW został przetransportowany śmigłowcem LPR - dodał oficer prasowy.

Potrzebne były narzędzia hydrauliczne

Na miejscu zdarzenia pracowali też strażacy. - Do wyciągnięcia kierowcy volvo musieliśmy użyć narzędzi hydraulicznych - podkreślił kpt. inż. Sławomir Dudziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Na miejscu pracowały cztery zastępy. Droga była zablokowana do godziny 18.

Autor: bkol//popi