tvnpix
Foto: kruszwicki reporter

Ciągnik z kukurydzą spadł z promu do jeziora

Ciągnik przewożący kukurydzę wpadł do jeziora Gopło w Ostrówku w województwie kujawsko-pomorskim. Do wypadku doszło podczas przeprawy promowej. Na szczęście kierowca zdążył wyskoczyć z pojazdu, zanim ten znalazł się w wodzie. Pierwszą informację, nagranie i zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o ciągniku, który wpadł do wody strażacy dostali po godzinie 9. Akcja wyciągania pojazdu z jeziora może potrwać do godziny 13. Na miejscu pracuje dziewięć zastępów straży pożarnej - PSP i OSP oraz ekipa wodno-nurkowa z Włocławka.

Kierowca zdążył wyjść

- Prawdopodobnie już podczas wjeżdżania na prom ciągnik zjechał do Gopła. Przyczyny będzie badać policja. Na szczęście kierowca pojazdu zdążył z niego wyjść zanim znalazł się w wodzie, więc nie ma osób poszkodowanych - przekazał kapitan Jarosław Skotnicki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu.

Jak dodał strażak, do jeziora wyciekły płyny z ciągnika. - Będziemy pracować nad ich zabezpieczeniem - zapewnił kpt. Skotnicki.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: ek, MAK/gp, mj Źródło: Kontakt 24 / tvn24.pl