tvnpix
Do wypadku doszło na autostradzie A1, Foto: mtmg_501038

"Było ślisko, samochody wpadały na siebie". Karambol na A1

Kilkanaście samochodów, w tym dwa ciężarowe, zderzyło się na autostradzie A1 w pobliżu Włocławka (Kujawsko-pomorskie). Jedna osoba zginęła, ucierpiały co najmniej dwie osoby, w tym sześcioletnie dziecko. - Przyczyną były fatalne warunki atmosferyczne - mówią strażacy. Nagrania z miejsca wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do karambolu doszło pomiędzy węzłami Ciechocinek a Włocławek Północ.

- Samochody wpadały na siebie na nitce w kierunku Łodzi - mówił st. kpt. Marcin Jaworski ze straży pożarnej we Włocławku.

Tuż po zdarzeniu strażacy informowali, że wpadło na siebie 15 pojazdów - w tym co najmniej dwie ciężarówki. Po godzinie 12 policjanci mieli jednak informacje o 12 uszkodzonych samochodach.

- Zgłaszają się jednak do nas kolejne osoby informujące, że uczestniczyły w zdarzeniu. Na ostateczne dane jest jeszcze zbyt wcześnie - zaznaczyła nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z policji we Włocławku. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną wypadku najpewniej były bardzo trudne warunki atmosferyczne. Na autostradzie było bardzo ślisko, jezdnia była biała.

- Najpewniej doszło do niedostosowania prędkości do panujących warunków. Apelujemy o rozwagę, bo warunki na drogach są bardzo trudne - podkreśliła Seligowska-Ostatek.

Ratunek na autostradzie

Na miejsce wypadku przyjechało kilka karetek wspomaganych przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oprócz ofiary śmiertelnej, hospitalizacji wymagały dwie osoby - w tym sześcioletni chłopiec, który śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy.

Po karambolu, na A1 utworzył się wielokilometrowy korek. Policjanci próbowali go rozładowywać. - Zezwoliliśmy kierowcom samochodów osobowych na to, aby pod ich kontrolą cofali pod prąd. W miarę możliwości pozwalaliśmy też przejeżdżać tirom - relacjonowała  nadkom. Seligowska-Ostatek.

Policja po wypadku wyznaczyła objazdy poprzez drogę krajową nr 91. Około godziny 14 udało się odblokować przejazd autostradą w kierunku Łodzi. Po godzinie 16 udało się udrożnić wszystkie pasy drogi.

Więcej czytaj na portalu tvn24.pl

Autor: bż/gp Źródło: tvn24.pl

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.