tvnpix
Foto: Weismar

Burze przeszły przez stolicę. Relacje Reporterów 24

Nad Polską na froncie od godzin porannych pojawiły się wyładowania atmosferyczne. W Warszawie padało i grzmiało, co pokazaliście w nadesłanych na Kontakt 24 materiałach.

 

 

 

Grzmiało w Polsce od czwartkowego poranka. Jak poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, nad Polską rozciąga się aktywny front atmosferyczny, a dokładnie od Warmii i Mazur, przez centrum kraju, po Śląsk. Piętrzą się na nim chmury kłębiaste, słychać grzmoty.

Około 9 burze wkroczyły do Warszawy. - Ta niewielka strefa przemieszcza się bardzo szybko, ona w tej chwili osiągnęła prędkość około 70 kilometrów na godzinę. To oznacza, że w Warszawie lokalnie być groźnie - mówiła po godzinie 9 na antenie TVN24 w programie "Wstajesz i wiesz" Unton-Pyziołek.

Interwencje straży

Jak informował Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl, woda zalała niektóre ulice, między innymi Płochocińską oraz Wisłostradę na wysokości Cytadeli.

Jak przekazał rzecznik prasowy mazowieckiej PSP mł. bryg. Karol Kierzkowski, w związku z przechodzącym frontem burzowym na Mazowszu strażacy do godziny 11.30 interweniowali prawie 260 razy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Alarmy, miejscami nawet trzeciego stopnia, obowiązują na terenie 14 województw. Więcej na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: mj