tvnpix
Nocne burze w Polsce

Burze nie odpuściły w nocy. Grzmoty i błyski w relacjach Reporterów 24

W nocy z czwartku na piątek burzowa aura znów dała o sobie znać w kilku regionach kraju. Relacje, na których widać gwałtowne oblicze pogody, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

 

W piątek nad Polską należy spodziewać się umiarkowanego i dużego zachmurzenia, któremu będą towarzyszyć przelotne opady deszczu.

Burzowa aura nie dawała o sobie zapomnieć również w noc. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia oraz filmy, na których widać gwałtowne wyładowania atmosferyczne, między innymi w Krakowie, Białymstoku i na Śląsku.

Ponad trzy tysiące interwencji strażaków

- Ostatniej doby w całym odnotowano ponad 3,1 tysiąca interwencji, najwięcej na Mazowszu - przekazał Krzysztof Batorski, rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej na antenie TVN24 w programie "Wstajesz i wiesz".

Dodał, że strażacy interweniowali też głównie na Śląsku i w Małopolsce.

Z kolei piątkowy poranek może przywitał deszczem mieszkańców północnej i zachodniej Polski. W północnych, wschodnich i południowych regionach pojawią się także burze z gradem oraz opady deszczu do 40 litrów na metr kwadratowy, a temperatura maksymalna osiągnie 29 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Aktualną prognozę pogody znajdziesz na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: est/mj Źródło: Kontakt 24