tvnpix

"Budowa molo bez zabezpieczeń" zwycięża w "Bierzcie i kręćcie"!

Znamy już zwycięzcę konkursu "Relacja z wydarzenia" w ramach festiwalu OFF PLUS CAMERA. Nagranie Reportera 24 Skibka pt. "Budowa molo bez zabezpieczeń" zdobyło uznanie internautów i otrzymało najwięcej głosów. Werdykt został ogłoszony dzisiaj w trakcie festiwalu OFF PLUS CAMERA na wielkiej gali w Krakowie. Zwycięzcy nagrodę w wysokości 3 tysięcy dolarów wręczył szef Kontaktu 24 Andrzej Brzuszkiewicz.

CZYTAJ TEŻ: Skibek nagrodę odda żonie

"Budowa molo bez zabezpieczeń" zwycięża w "Bierzcie i kręćcie"! Źródło: Fakty po południu

"Odbiór wszystkich filmów był niesamowity. Sala kina Kijów, gdzie odbywała się gala była zapełniona po brzegi. Każdy z filmów, który brał udział w konkursie "Relacja z wydarzenia" wywoływał niebywałe emocje" – mówił Andrzej Brzuskiewicz.

Skibek został wyłoniony spośród czterech finalistów - wszyscy z nich zostali nagrodzeni telefonami komórkowymi.

"Budowa molo bez zabezpieczeń" zwycięża w "Bierzcie i kręćcie"! Źródło: Alvin Balemesa/Unsplash

Zwycięski film został nagrany przez Skibka 25 sierpnia. Nagranie prezentuje robotników na rozkołysanej tratwie, którzy pracują przy budowie molo w Płocku praktycznie bez żadnych zabezpieczeń.

"Jedyne zabezpieczenia robotników to kamizelki ratunkowe i kawałek linki przywiązanej do betonowej konstrukcji i prętów zbrojeniowych. Gdyby linka pękła lub ześlizgnęła się z pręta (nie jest zdublowana), to robotnik na prowizorycznej platformie mógłby liczyć jedynie na swojego kolegę z czterometrową tyczką. W pobliżu nie ma prawie nikogo, w oddali jest jeszcze jeden robotnik siedzący na konstrukcji, po której ciężko jest w możliwie krótkim czasie dotrzeć z pomocą do poszkodowanego" – mówił Skibek.

Wszystkie cztery filmy wyłonione do konkursu obejrzysz TUTAJ.

Czytaj więcej o festiwalu i zwycięzcach poprzednich edycji.

 

Autor: aj/jaś