tvnpix
Akcja ratowania bobra w Łopusznie, Foto: WM

Bóbr wzruszył Was do łez. Wybraliście materiał kwietnia

Akcje ratowania zwierząt zdominowały głosowanie na materiał miesiąca. W kwietniu minimalnie lepszy okazał się uratowany przez strażaków bóbr. Drugie miejsce zajęło nagranie przedstawiające żurawia. Na najniższym stopniu podium tym razem zdjęcia zbliżenia Księżyca i Jowisza. Zwycięzcy i wyróżnionym gratulujemy!

I miejsce: "Warczał, próbował gryźć". Bóbr przestraszył się petard, na pomoc ruszyli strażacy

Przerażonego bobra w okolicach kościoła w Łopusznie (Świętokrzyskie) dostrzegli mieszkańcy. Na pomoc ruszyła ochotnicza straż pożarna, która nie tylko schwytała zwierzę, ale odwiozła też w bardziej bezpieczne miejsce. Zdjęcia z niecodziennej interwencji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

II miejsce: "Był wycieńczony, walczył o życie". Akcja ratowania żurawia na nagraniu Reportera 24

Najpierw był na polu, potem uciekł do lasu. Tam zaplątał się w roślinność - chodzi o żurawia, którego uratował pan Jarosław. Jak przyznał, akcja nie była łatwa, jednak zwierzę jest już w schronisku i czuje się dobrze. Zdjęcia i nagranie z miejscowości Lesiaki na Pomorzu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

III miejsce: Bliskie spotkanie Księżyca z Jowiszem na Waszych zdjęciach

W nocy byliśmy świadkami zbliżenia Księżyca i Jowisza. Do tego nasz naturalny satelita był wtedy w pełni. Reporterzy 24 jak zwykle nas nie zawiedli i dostaliśmy od nich liczne materiały.

Czytaj więcej

***

Byliście świadkami niecodziennego zdarzenia lub chcecie pochwalić się nietypowym hobby? Prześlijcie swoje relacje do redakcji Kontaktu 24. Wasze materiały opublikujemy na naszym portalu tvn24.pl. Zdjęcia i filmy mają szansę pojawić się na antenie TVN24. Reporterzy 24 - liczymy na Was!

Materiał stycznia: Karambol-gigant na A1

Materiał lutego: "Nie chcę wyciągać waszych dzieci spod lodu". Płetwonurek przesyła zdjęcia i ostrzega

Materiał marca:Kierowca jedzie, a pies na linie biegnie za samochodem. "On nie ma siły"

Autor: kz//popi