tvnpix
Rodzinka łabędzi łamie przepisy ruchu drogowego, Foto: Maria

Blokują drogę, nie odstraszają ich nawet ciężarówki. "Są tu bardzo często"

Rodzina łabędzi zatrzymała się przed fotoradarem i odpoczywała na krajowej "92" w Torzymiu (Lubuskie). Ptaki zablokowały ruch, dlatego auta musiały zwalniać i je omijać. Do zmiany pasa łabędzie przekonało dopiero trąbienie jednego z kierowców. - To droga wylotowa, ruch jest bardzo duży i nie trudno tu o nieszczęście - zaznaczyła Reporterka 24, od której otrzymaliśmy nagranie.

- Wstałam wcześnie rano. Przez okno zobaczyłam gromadkę łabędzi na ulicy Wojska Polskiego. Wyszłam na zewnątrz i postanowiłam nagrać to, co działo się na drodze podczas ich wizyty - opowiadała naszej redakcji pani Maria.

Była godzina 6:30. Sytuacja miała miejsce na drodze krajowej numer 92. Na filmie, który otrzymaliśmy od Reporterki 24, widać, że sześć łabędzi początkowo stoi bądź siedzi na drodze, tuż przed fotoradarem, i blokuje ruch. Kierowcy zmuszeni są zwolnić i je omijać. Ptaki wyglądają, jakby udały się na strajk. Nie odstraszają ich wielkie i głośne ciężarówki. Po prostu stoją i cieszą się sobotą.

Kiedy jeden z kierowców podjeżdża maksymalnie blisko, łabędzie mimo to nie opuszczają jezdni. Kierowca samochodu osobowego nie daje jednak za wygraną i zaczyna trąbić. Wtedy łabędzie schodzą mu z drogi i przechodzą na sąsiedni pas jezdni.

"Są tu nawet codziennie"

- Moim zdaniem, tworzyły pewnego rodzaju zagrożenie dla kierowców. Każdy musiał je omijać, zjeżdżać na drugi pas, bądź czekać, aż one go zmienią - dodała autorka nagrania.  - To droga wylotowa, ruch jest bardzo duży i nie trudno tu o nieszczęście - zaznaczyła pani Maria.

Jak mówiła, te wędrowne, ale wodne ptaki, pojawiły się w okolicy po raz kolejny. - Są tu bardzo często, czasami nawet codziennie - podsumowała kobieta.

To nie pierwszy raz, kiedy łabędzie wyszły z wody i zrobiły szum na ulicy. We Włoszczowej jeden z naszych Reporterów 24 nagrał nawet ich uliczne porachunki, z których żaden nie wyszedł zwycięsko.Natomiast na Pomorzu Zachodnim łabędzie zablokowały jezdnię do tego stopnia, że policja musiała kierować ruchem.

Nie zapominajmy, że podchodzenie blisko do łabędzi może okazać się niebezpieczne. Samce mogą nawet walczyć z człowiekiem.

Autor: mj//ank

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
mb5851

"Powiedziały Łabędzie , ograniczenie prędkości będzie". Ukarać , za zmniejszenie wpływów do kasy !!!.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.