tvnpix
Foto: Piotr

Biały poranek w Polsce. Sypnęło śniegiem

Środowy poranek przywitał mieszkańców części kraju śniegiem. W ciągu dnia strefa opadów będzie przesuwać się z zachodu na wschód. Pogodowe relacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

 

Nad Kaszubami ulokował się płytki niż, a na jego obrzeżu, po zachodniej, chłodniejszej stronie pada śnieg. Opady notowane są między innymi na Kaszubach, Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Jak podkreślił Artur Chrzanowski, synoptyk tvnmeteo.pl, w Wielkopolsce pada dość intensywnie.

Strefa opadów będzie przesuwała się w ciągu dnia na wschód. Przed południem może dotrzeć do Polski centralnej. Śniegu nie spadnie dużo, ale momentami może padać intensywnie.

Pochmurno i mokro

Środa w prognozach synoptyków wygląda pochmurno. Padać będzie deszcz ze śniegiem i mokry śnieg do 1-5 litrów na metr kwadratowy, w górach spadnie do 5 centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 3 stopnie w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Zachodni i południowo-zachodni wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 50-70 kilometrów na godzinę, w górach do 90-110 km/h.

Czytaj też na tvnmeteo.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: aw Źródło: tvnmeteo.pl/Kontakt 24