tvnpix
Zimowo u Reporterów 24

Biało niemal w całej Polsce. Relacje Reporterów 24

Kolejny dzień na Kontakt 24 otrzymujemy pogodowe relacje z zaśnieżonych regionów kraju. Duże ilości śniegu spadły w niedzielę na wschodnią część Polski. Biała, zimowa aura towarzyszy nam również w poniedziałek, o czym Reporterzy 24 przekonują nas na swoich filmach i zdjęciach.

Intensywne opady śniegu sprowadził niż Brygida, który odsuwa się już poza granice naszego kraju. Związana z nim strefa obfitych opadów wciąż jednak przemieszcza się nad Polską. W poniedziałek będzie mocno sypać na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz Pomorzu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia.

CZYTAJ TEŻ NA TVNMETEO.PL

W niedzielę najwięcej śniegu spadło na południowym wschodzie kraju. Jak podawał IMGW, w Puławach w województwie podkarpackim już rano pokrywa śnieżna wynosiła 30 centymetrów.

Śnieżyce stały się przyczyną wielu utrudnień na drogach. W niektórych regionach pod naporem śniegu łamały się konary drzew i doszło do awarii w dostawach prądu. Strażacy przez cały dzień interweniowali ponad 600 razy.

Wasze relacje

Na Kontakt 24 otrzymujemy fotografie zaśnieżonych krajobrazów. Pokazujecie, jak po obfitych opadach wyglądają Wasze miejscowości. Dostaliśmy zdjęcia między innymi z Glinojecka, Nowej Rudy, Bytomia, Wisły, Rzeszowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: pś Źródło: tvnmeteo.pl