tvnpix
Lądowanie samolotu na lotnisku w Gdańsku , Foto: Marcin Skowronek, Kontakt 24

Awaryjne lądowanie samolotu LOT-u. Były problemy z silnikiem

Samolot lądował awaryjnie po tym, jak po starcie załoga zgłosiła problemy z silnikiem. Maszyna, która startowała z Gdańska, zawróciła na lotnisko. Pierwsze informacje, nagranie i zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w piątek, samolot LOT-u wystartował z lotniska w Gdańska o godzinie 17.55.

- Po starcie samolot wykonujący rejs do Krakowa miał usterkę silnika numer dwa. Kapitan podjął decyzję o powrocie na lotnisko - poinformował Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT.

Potwierdziła to również Agnieszka Michajłow, rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego Gdańsk.

- Samolot LOT-u z Gdańska do Krakowa, po starcie odnotował problemy z silnikiem, które zgłoszono do wieży kontrolnej i podjęto decyzję o zawróceniu samolotu na lotnisko w Gdańsku. Zgodnie z procedurami, lądowanie odbyło się w trybie awaryjnym, jednak nikomu nic się nie stało - przekazała.

Pasażerowie, którzy planowali lot do Krakowa, wylecą z opóźnieniem.

- Z Warszawy powinien startować samolot, który zostanie przebazowany do Gdańska. Powinien wystartować do Krakowa około 22.45 - o godzinie 21.30 poinformował Krzysztof Moczulski.

Jak przekazał w sobotę rano rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT, przebazowany samolot odleciał z Gdańska zgodnie z planem.

Autor: est/ak Źródło: Kontakt 24