tvnpix
Foto: Mzelazny

Autobus miejski uderzył w latarnię. "Warunki na drogach są trudne"

Autobus miejski wjechał w latarnię na jednej z ulic w Gdyni (Pomorskie). Pasażerowie nie odnieśli obrażeń i opuścili pojazd jeszcze przed przyjazdem służb. Straż pożarna apeluje o ostrożność, bowiem warunki do jazdy są trudne. Informację i materiały ze zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Z powodu ślizgawicy autobus miejski uderzył w latarnię, którą ściął" - zaalarmował redakcję Kontaktu 24 internauta z Gdyni.

- O 20.33 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego wpłynęło zdarzenie o wypadku komunikacyjnym z udziałem autobusu na ulicy Redłowskiej. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przyjeździe okazało się, że autobus wjechał w latarnię, na szczęście nikomu nic się nie stało - przekazał kapitan Piotr Kołodziejczyk z Komendy Miejskiej PSP w Gdyni.

Kołodziejczyk dodał, że pasażerowie opuścili pojazd jeszcze przed przyjazdem straży. Wyjaśnił, że bezpośrednią przyczynę zdarzenia będzie ustalać policja. - My jednak apelujemy o ostrożność, bo warunki na drogach są trudne - dodał.

Strażak zaznaczył, że na ulicy Redłowskiej mogą jeszcze występować utrudnienia w ruchu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Sprawdź, gdzie obowiązują.

Jezdnia w miejscu zdarzenia jest śliska, co uchwycił na nagraniu Reporter 24:

Autor: dk/popi Źródło: Kontakt 24