tvnpix
Wypadek na dw 111

Auto uderzyło w drzewo. Kierowca wypadł z samochodu

Samochód osobowy uderzył w drzewo na drodze wojewódzkiej 111 na wysokości miejscowości Budzień (Zachodniopomorskie). Siła uderzenia była tak duża, że mężczyznę kierującego autem wyrzuciło z samochodu. Informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak przekazał młodszy aspirant Dariusz Schacht z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 13. - Na miejsce wysłano trzy zastępy: dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej i jeden z Państwowej Straży Pożarnej. Po przyjeździe pierwszego zastępu okazało się, że samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. - powiedział.

"Był przytomny"

Oficer prasowy dodał, że gdy pierwsza jednostka dojechała na miejsce, na zewnątrz znajdował się mężczyzna. - Siła uderzenia w drzewo była tak duża, że wyrzuciło go z samochodu. W momencie przyjechania pierwszego zastępu, mężczyzna był przytomny. Miał urazy rąk. Po wstępnym opatrzeniu przez strażaków został przekazany ratownikom, a następnie przewieziony do szpitala - mówił Schacht.

Jak poinformował strażak, na drodze nie występowały utrudnienia. - Działania były prowadzone poza obrysem drogi, więc w żadnym stopniu nie wpłynęło to na ruch na drodze - dodał.

Autor: dk/mj Źródło: Kontakt 24