tvnpix
Wypadek z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego, Foto: Sokoo_sky

Auto skręcało, motocyklista wyprzedzał. Śmigłowiec na pomoc

Kierowca motocykla został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala po wypadku na krajowej "22". Jak podaje policja, w Zblewie (Pomorskie) zderzył się on z samochodem osobowym, którego kierowca skręcał w lewo. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło przed godziną 18:00. Kierowca renault - jak podała policja - jechał w stronę Starogardu Gdańskiego. Zatrzymał się, ponieważ chciał skręcić w lewo. Z naprzeciwka jechały samochody.

- Motocyklista jadąc również w stronę Starogardu, chciał ominąć pojazdy stojące za renault. Rozpoczął wyprzedzanie, w tym samym czasie kierowca renault skręcił w lewo - sprecyzował w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 aspirant sztabowy Marcin Kunka ze starogardzkiej policji.

Pojazdy zderzyły się. - Motocyklista został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Z informacji, które posiadam, wynika, że jego życie nie jest zagrożone - powiedział Kunka. I dodał, że kierowca renault był trzeźwy.

 

Autor: rp//ank