tvnpix
Sześć osób trafiło do szpitala, Foto: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Auta "zderzyły się bokami". Zginął kierowca, pięcioro rannych, w tym dzieci

Kierowca jednego z aut nie żyje, a pięć osób, w tym troje dzieci, trafiło do szpitala w wyniku zderzenia dwóch samochodów na drodze krajowej 22 w miejscowości Helenowo (Warmińsko-Mazurskie).

Informacja o wypadku wpłynęła do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu około godziny 17.

- Do akcji zadysponowano sześć zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Działania strażaków nadal trwają. W tej chwili są tam dwa-trzy zastępy straży - przekazał redakcji Kontaktu 24 brygadier Krzysztof Karolkiewicz, oficer prasowy straży w Elblągu.

Kierowca zmarł w szpitalu

Według relacji strażaka, w jednym z aut podróżowało pięć osób, a drugim jechał sam kierowca. - Wszyscy trafili do szpitala. Było tam troje dzieci - relacjonował brygadier Karolkiewicz.

Zderzyły się seat altea i volkswagen touran. - Trudno jeszcze mówić coś o przyczynach wypadku. Nie było to typowe czołowe zderzenie. Pojazdy poruszały się w przeciwnych kierunkach, zderzyły się bokami. Volkswagenem podróżowała pięcioosobowa rodzina, seatem kierował mężczyzna. Z miejsca zdarzenia wszyscy zostali przewiezieni do szpitala - poinformował oficer prasowy policji w Elblągu, komisarz Krzysztof Nowacki.

"Kierujący seatem był reanimowany. Został zabrany do szpitala i tam zmarł" - powiedział PAP kom. Nowacki.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia zakończyły się przed godziną 21. Wcześniej, przez blisko dwie godziny, droga była zablokowana, a dla kierowców wytyczone były objazdy.

Autor: ek/popi Źródło: Kontakt 24, KMP Elbląg