tvnpix
AC Milan proponuje bilety dla obywateli PRL, Foto: shevy / CC BY SA Wikipedia

AC Milan zatrzymał się w czasie. Proponuje bilety dla obywateli... PRL

Włoska drużyna zaprasza do wycieczki w czasie. Polacy, by móc obejrzeć mecz swoich ulubieńców na San Siro, muszą się przyznać do socjalizmu. Milan oferuje bilety na mecz, ale tylko obywatelom PRL. Dziwny formularz biletowy na oficjalnej stronie internetowej Milanu odkrył jeden z Reporterów 24.

 

"Kilka dni temu postanowiłem zakupić sobie bilet na mecz włoskiej Serie A pomiędzy AC Milan a UC Sampdoria, który ma odbyć się 28 listopada na stadionie San Siro w Mediolanie. Skorzystałem przy tym z oficjalnego serwisu internetowego klubu z Mediolanu" - zaczął Reporter 24 zalmen3.

Jak dodał internauta, po wprowadzeniu swoich danych i obywatelstwa, w rubryczce "narodowości" nie znalazł ani Polski, ani Rzeczpospolitej Polskiej.

"Znajduje się tam wyłącznie nieistniejący już kraj o nazwie 'Polish People's Republic', czyli Polska Rzeczpospolita Ludowa. Czyżby zatem AC Milan nadal tkwił w czasach 'zimnej wojny' i żelaznej kurtyny?" - zapytał zalmen3.

Skąd taka osobliwość w formularzu? Mediolański klub wyjaśnił ją w następujący sposób:

Sekcja formularza "Miejsce urodzenia" jest powiązana z rokiem urodzenia i miejscem zamieszkania. Jeżeli urodziłeś się w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (przed 1989) musisz wybrać tę opcję, a potem jeśli dalej tam mieszkasz, to w formularzu "Miejsce zamieszkania" możesz wybrać Polskę.

Twórcy strony chyba jednak nie do końca sprawdzili jak funkcjonuje aplikacja. Problem w tym, że Polska Rzeczpospolita Ludowa widnieje na niej jako aktualne "Miejsce zamieszkania". "Polska" dostępna jest tylko w opcji "Miejsce urodzenia".

Czytaj więcej na sport.tvn24.pl

Autor: bucz/twis