tvnpix
Wyjazd na autostradę A4 w Tarnowie, Foto: Jacek, Kontakt 24

78-latek jechał rowerem po autostradzie A4

78-letni mężczyzna jechał na rowerze po autostradzie A4 koło Tarnowa (Małopolskie). Nagranie z tego niecodziennego zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Tłumaczył, że wjechał na autostradę, bo spieszył się do córki i w ten sposób chciał sobie skrócić drogę. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj też na tvn24.pl

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 13 na autostradzie A4 na wysokości Tarnowa. Jak mówi pan Jacek - autor nagrania, które otrzymaliśmy na Kontakt 24 - mężczyzna jechał w kierunku Krakowa. Internauta przyznał, że o sytuacji nie powiadomił służb, nie próbował też zawrócić mężczyzny z autostrady.

Policja: spieszył się do córki i chciał sobie skrócić drogę, dostał mandat

O tym, że autostradą A4 jedzie na rowerze starszy mężczyzna, policjantów poinformowali inni kierowcy. Na miejsce pojechał patrol.
- Okazało się, że rowerem jedzie 78-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego W rozmowie z policjantami powiedział że, jechał do swojej córki i chciał sobie w ten sposób skrócić drogę - informuje asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińska z policji w Tarnowie.

Dodaje: - Mężczyzna wjechał na węźle Tarnów Centrum i miał zamiar zjechać na węźle Tarnów Zachód. Na szczęście nie dojechał w to miejsce, bo zatrzymali go policjanci. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 50 złotych.

Policjanci przypominają, że rowerzyści nie mogą korzystać z dróg ekspresowych oraz autostrad. Dotyczy to także przypadku poruszania się pasem awaryjnym lub poboczem.

Autor: pk, est/ tam Źródło: tvn24.pl / Kontakt 24