tvnpix
Policja ustala okoliczności wypadku (zdj. ilustracyjne)

5-latka zginęła podczas kuligu. Wpadła pod koło ciągnika

Tragiczny wypadek podczas kuligu w woj. pomorskim. 5-letnia dziewczynka wpadła pod koło ciągnika rolniczego, prowadzonego przez jej ojca. Poniosła śmierć na miejscu. Informację o wypadku w rejonie Kartkowa koło Bytowa dostaliśmy na Kontakt 24.

Jak poinformował asp. sztab. Jarosław Juchniewicz z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, do wypadku doszło w sobotę około godziny 14.30 w rejonie miejscowości Kartkowo. Grupa dorosłych osób z dziećmi spędzała popołudnie na kuligu.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że w kabinie ciągnika rolniczego marki Lamborghini, znajdowała się 5-letnia dziewczynka. W czasie jazdy leśną drogą dziecko wypadło z kabiny pod koło ciągnika - poinformował oficer prasowy.

- Dziewczynka poniosła śmierć na miejscu - dodał policjant.

Kierowca trzeźwy

Nie wiadomo jeszcze, co spowodowało, że 5-latka wypadła. Jak dodał asp. sztab. Juchniewicz, kierujący ciągnikiem, ojciec dziewczynki, był trzeźwy. Decyzją prokuratora pojazd został zabezpieczony.

- Skupiamy się na tym, żeby ustalić jak to się stało, że dziecko wpadło pod koła ciągnika - przekazał oficer prasowy bytowskiej policji. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Lęborku. - Na razie zdecydowano o tym, by zabezpieczyć ciało do sekcji - powiedział asp. sztab. Juchniewicz.

Autor: ak/popi