Białowieski Park Narodowy to miejsce specyficzne, zwłaszcza zimą. Można tam spotkać zwierzęta, uprawiać sport, a także wyciszyć się i odetchnąć od rytmu dnia codziennego. Wybrał się tam także Reporter 24, a swoją relację oraz zdjęcia przesłał na Kontakt 24.
Do Puszczy Białowieskiej Reporter 24 wybrał się służbowo w grudniu zeszłego roku. - Pojechaliśmy nakręcić kilka przebitek do programu. Chcieliśmy pokazać biegające w śniegu żubry - tłumaczył w rozmowie telefonicznej autor zdjęć.
Specyficzna dzicz bez internetu
Jak powiedział nam Reporter 24, Puszcza Białowieska od razu go urzekła. - To kapitalne miejsce, bardzo specyficzne, taka dzicz bez internetu - relacjonował.
- Z takich rzeczy, które utkwiły mi w pamięci, to drzewa, całe ośnieżone, ale takim szronem. Wyglądało to bardzo zjawiskowo, tak samo jak wschodzące nad parkiem słońce o poranku - podkreślił autor zdjęć.
Jak relacjonował, w Białowieskim Parku Narodowym znaleźć można wiele wspaniałych zwierząt, a także uprawiać sporty. - Były tam oczywiście żubry, które są potulne jak baranki. Można było je karmić i głaskać. Widziałem też sarny, jelenie i dzikie ptactwo. Miejsce to też jest bardzo dobre do biegania na nartach - wyliczał Reporter 24.
- Miejsce to polecam każdemu. Może niekoniecznie zimą, ponieważ było tam bardzo mroźno, natomiast latem będzie to idealne miejsce dla dzieci i dorosłych - zaznaczył mężczyzna.
Białowieski Park Narodowy
Założony jako drugi, po Pienińskim Parku Narodowym, jest jednym z pierwszych parków narodowych w Europie. Utworzony w 1932 roku, położony na terenie północno-wschodniej Polski w województwie podlaskim. Na terenie parku pod ochroną żyje największa na świecie wolnościowa populacja żubrów, które są też symbolem parku.
Autor: BK/aw