tvnpix
Autobus pędził lewym pasem

Jazda za 16 punktów. Autobusem pod prąd i po przejściu dla pieszych

Pędzi po lewym pasie, omija wysepkę i przejeżdża przez przejście dla pieszych - niebezpieczną jazdę autobusu w Bytomiu (woj. śląskie) uchwyciła kamera w samochodzie pana Jarosława, a ten przesłał film na Kontakt 24. Gdyby kierowcę zatrzymała policja, musiałby się liczyć z 16 punktami karnymi oraz mandatem.

Do szaleńczej jazdy autobusu doszło w piątek przed godziną 16 na ulicy Łagiewnickiej w Bytomiu.

Na filmie nagranym przez kamerę w samochodzie Reportera 24 widzimy wolno poruszający się przed nim samochód. Nagle po lewym pasie z dużą prędkością przejeżdża autobus. Pojazd przecina namalowaną na jezdni wysepkę i pędzi pod prąd. Następnie przejeżdża szybko po przejściu dla pieszych i oddala się.

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej

- Stałem w korku, około kilometrowym. Nagle zobaczyłem, że ten autobus nas wyprzedza. Nie wiem, co ten kierowca sobie myślał - opowiada Reporter 24 Jarox2008. - Zachował się bezmyślnie, w godzinach szczytu wyprzedzał korek na podwójnej ciągłej. Lekceważył poziome i pionowe znaki - dodaje.

Autor nagrania zwraca uwagę na przejścia dla pieszych, które przejechał autobus. - Gdyby ktoś po jednym z tych przejść szedł, to nie byłoby szans na to, by zatrzymać maszynę o takim tonażu - kwituje Reporter 24. Jak zapewnia praktycznie każdego dnia stoi kilkanaście minut w korku na Łagiewnickiej, ale z taką jazdą jeszcze się nie spotkał.

16 punktów i 700 złotych mandatu

Jak poinformowała nas w poniedziałek Komenda Miejska Policji w Bytomiu, przepisy, które złamał kierowca, to jazda po powierzchni wyłączonej z ruchu, niedostosowanie się do znaków i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.

Jak wyjaśnili bytomscy policjanci, kierowcy za takie zachowanie na drodze groziłoby 16 punktów karnych i mandat w wysokości 700 złotych.

A czy Ty byłeś świadkiem niebezpiecznego zdarzenia na drodze? Na Kontakt 24 czekamy na Wasze zdjęcia i filmy.

 

 

 

 


Autor: sc,kab/aw,popi

Komentarze (33)

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone
  • Udostępnij komentarz w:
+ Dodaj komentarz
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.