tvnpix
Wyprzedzał ciężarówkę na zakręcie w obszarze zabudowanym, gdy z naprzeciwka jechało inne auto

Zza zakrętu wyjechał wprost na czołówkę. "Musiałem uciekać na chodnik"

Na nagraniu wysłanym nam przez Reportera 24 widać, jak ledwo udało mu się uniknąć czołowego zderzenia z SUV-em, którego kierowca postanowił wyprzedzić na zakręcie ciężarówkę. Film wysłał także policji. Do zdarzenia doszło w Połajewie (Wielkopolskie).

Na nagraniu Reportera 24 widać, jak samochód osobowy wyprzedza ciężarówkę na zakręcie w obszarze zabudowanym.

Czytaj też na tvn24.pl

Pan Marek był zmuszony hamować i zjechać na chodnik, by uniknąć czołowego zderzenia. Do sytuacji doszło w piątek, 5 maja o godziny 7.

Nagranie trafiło też na policję

– Jeżdżę tą drogą prawie codziennie. Zazwyczaj o tej porze chodnikiem porusza się dużo dzieci, które idą do szkoły. Na szczęście w tym tygodniu większość szkół nie ma zajęć i na chodniku nikogo nie było. Musiałem uciekać przed autem, które wyprzedzało ciężarówkę. Gdyby byli tam piesi, mogłoby dojść do tragedii – uważa autor nagrania.

- Trzeba nie mieć wyobraźni, żeby zdecydować się na taki manewr w miejscu, w którym nie widać pojazdów z naprzeciwka. Kierowca wyprzedzał na zakręcie, jechał z dużą prędkością w obszarze zabudowanym. Ciężarówka musiała nagle zahamować, a ja hamowałem i odruchowo zjechałem na chodnik. Dziękuję losowi, że nie szła tam matka z dzieckiem – mówił Reporter 24.

Pan Marek wysłał już nagranie na policyjną skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

Autor: ek,eŁKa/gp,mj Źródło: tvn24.pl / Kontakt 24