tvnpix
Foto: Kalisz24 INFO

Zwłoki mężczyzny w rzece przy elektrowni wodnej

Kaliska policja wyjaśnia okoliczności śmierci 49-latka. Ciało mężczyzny znaleziono w niedzielę w rzece Prośnie. Zwłoki znajdowały się w pobliżu małej elektrowni wodnej w centrum Kalisza (Wielkopolskie). Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Makabrycznego odkrycia dokonał w niedzielę pracownik małej elektrowni wodnej przy Al. Wolności w Kaliszu. Na kracie, tuż pod powierzchnią wody znajdowały się zaczepione zwłoki 49-letniego mężczyzny" - poinformował Kalisz24 INFO.

Kaliska policja potwierdziła relację. - Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy około godziny 15. Na miejsce pojechali policjanci oraz strażacy. Pojawił się też prokurator - informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Akcja nie była łatwa, bo ciało zaczepiło się o kraty zabezpieczające dostęp do turbin. Konieczna była pomoc strażaków. - Nasz ratownik ubrany w specjalny skafander musiał wejść do wody. Mężczyznę opasano taśmami, a potem za pomocą liny wyciągnięto go na kładkę. Lekarz stwierdził zgon - mówi st. kpt. mgr Radosław Marek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. W akcji wzięło udział 14 strażaków.

Czekają na sekcję

Wiadomo, że 49-latek był mieszkańcem Kalisza. Nie był poszukiwany przez policję, nie zgłaszano też jego zaginięcia. Jak podaje lokalny portal kalisz24.info.pl, mężczyzna po raz ostatni miał się kontaktować ze swoją rodziną w miniony piątek. Jak zginął? To ma wyjaśnić sekcja zwłok. - Zgodnie z decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Jeszcze nie wyznaczono, kiedy zostaną przeprowadzone czynności - dodaje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Czytaj także na tvn24.pl

Autor: aa Źródło: TVN 24, Kontakt 24

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.