MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Żona prezydenta będzie pracować u wójta

Materiał wykorzystany na antenie
Materiał wykorzystany na antenie

Na Antenie

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Beata Walczak, sieradzka radna, a prywatnie żona prezydenta Jacka Walczaka od jutra będzie pracować w Urzędzie Gminy. Najbardziej zaskakująca jest szczerość wójta Jarosława Kaźmierczaka, który przyznał wprost - utworzyliśmy dla pani Beaty nowe stanowisko.

 

Sieradzka radna pracę w Urzędzie Gminy rozpocznie już jutro. Wójt w rozmowie z naszym reporterem zdradził szczegóły zatrudnienia Beaty Walczak, które zszokowały opinię publiczną:

- Pani Beata Walczak będzie pracować w ewidencji ludności na stanowisku inspektora. Ten etat został stworzony. Dlaczego Beata Walczak? Dla dobra współpracy między panem prezydentem, a moim i myślę, że nasze oziębłe stosunki powinny się poprawić i współpraca powinna być jeszcze lepsza.

Wójt nie chciał zdradzić ile będzie wynosić wynagrodzenie nowego pracownika. Przyznał za to, że na stanowisko Beaty Walczak nie było żadnego konkursu. Sieradzka radna pracę rozpocznie już jutro. Do tej pory pracowała w Urzędzie Stanu Cywilnego w Zduńskiej Woli.

Radni - to bulwersujące

Beata Walczak powinna zrezygnować z nowej pracy - tak słowa wójta gminy Sieradz komentuje radny miejski Mirosław Owczarek. To szokujące - dodaje Owczarek:

- Dla mnie to jest bardzo bulwersująca sprawa, na miejscu pani Walczak wycofałbym się z propozycji przyjęcia tej posady. Wójt musiał mieć w tym cel, chciał zdyskredytować prezydenta miasta Sieradza. Prezydent nie może tego zostawić i musi natychmiast zareagować.

Radny zapowiedział, że prezydent musi przygotować się na pytania radnych, którzy zamierzają wziąć pod lupę relacje pomiędzy Jackiem Walczakiem, a wójtem Jarosławem Kaźmierczakiem. Pytania będą dotyczyć również konkursu na Dworek Modrzewiowy, który wygrała żona wójta.

Internauci - sprawa dla prokuratury

Zatrudnienie Beaty Walczak wywołało ogromne zaskoczenie wśród internautów, którzy domagają się, by sprawie przyjrzała się prokuratura:

~Jowita

Etat stworzony specjalnie? Ta wypowiedź nadaje się tylko do prokuratury. Skandal!!!

~student

Brawo! to ja też poproszę o utworzenie stanowiska dla mnie... W celu poprawienia stosunków między mną, a systemem. A gdzie konkurs na stanowisko?

~Kalina

Czy to jest żart ? Pan Wójt może dla mnie też niech utworzy stanowisko.Poprawi mu się współpraca ze mną. Jest jeszcze wielu mieszkańców Sieradza i okolic, którzy chcą pracować w gminie. Czy NIK tego nie powinien skontrolować?

Internauci apelują również o to, by informacja z wypowiedzią wójta została przesłana dalej. Sesja, na której radni będą chcieli wysłuchać wyjaśnień Jacka Walczaka już w najbliższy wtorek o godz.9.