tvnpix
Wasze pogodowe relacje, Foto: Mariusz

Zmiażdżone auta, drzewa powyrywane z korzeniami. Niszczycielski żywioł na Waszych zdjęciach

Powalone drzewa, zerwane dachy, zniszczone samochody i zakleszczeni w nich ludzie. Reporterzy 24 informowali o skutkach nawałnic, które w czwartek przeszły nad Polską. Zdjęcia i nagrania przysłaliście nam między innymi z Warszawy, Tarnowa (Małopolska), Grójca (Mazowieckie), Lublina, Podlasia czy Pomorza. Widać na nich siłę niszczycielskiego żywiołu, który przeszedł nad naszym krajem.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania z całej Polski. Na naszej mapce zaznaczyliśmy miejsca, z których przesłaliście swoje materiały:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W czwartek do godziny 19 strażacy w całym kraju interweniowali ponad 1500 razy - poinformował  Paweł Frątczak, rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. Połamane drzewa, zalane ulice i zniszczone samochody - taki obraz po nawałnicach, które przeszły nad Polską, widać na Waszych zdjęciach i nagraniach. Dramatyczne relacje pogodowe otrzymaliśmy między innymi z Warszawy, Grójca (Mazowieckie), Tarnowa (Małopolska), Lublina czy Pomorza.

Duże zniszczenia w Warszawie

Ogromna nawałnica przeszła nad Warszawą. Prawie 1000 razy interweniowali stołeczni strażacy. W wielu miejscach miasta służby musiały usuwać drzewa i gałęzie z dróg.

Burza dotarła do stolicy około południa. Zablokowana była między innymi Wisłostrada. Powalone drzewa uszkodziły wiele aut w centrum miasta. Ogromne drzewo przygniotło auta między innymi na Żoliborzu.

Więcej o aktualnej sytuacji w stolicy na tvnwarszawa.pl

Interwencje w Małopolsce i na Podlasiu

Nad Małopolskę nawałnica dotarła około godziny 10. Strażacy byli wzywani do skutków wichury, między innymi do zerwanych dachów czy powalonych drzew.

- Otrzymaliśmy informację o kilku osobach wyciąganych z samochodów, w tym jednej z ciężarowego - relacjonował w po godzinie 12 Piotr Szpunar, komendant Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Jak dodał, osoby znajdujące się w pojazdach potrzebowały pomocy po tym, jak na samochody spadły konary drzew.

Kilkaset zgłoszeń o zalaniach, połamanych drzewach czy zerwanych dachach odebrali podlascy strażacy.

Uszkodzony budynek gimnazjum

Nawałnica przeszła też nad Radomiem (Mazowieckie). - Najbardziej ucierpiały dwie gminy: Iłża i Skaryszew, a także Radom - powiedział kpt. Konrad Neska z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Jak dodał, służby otrzymały kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących skutków nawałnic. - Wichura uszkodziła też budynek publicznego gimnazjum - przekazał kpt. Neska.

AKTUALNA SYTUACJA POGODOWA NA TVNMETEO.PL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: sj,ak,kab,ank//map,popi,mz Źródło: tvnwarszawa.pl/tvnmeteo.pl/PAP