tvnpix

Złodziej na cmentarzu. Zniknęły litery i krzyże

Stołeczna policja poszukuje sprawcy kradzieży na cmentarzu przy ulicy Leonidasa w Warszawie. Łupem rabusia padły metalowe litery, elementy ozdobne a także krzyże i figurki świętych. O zdarzeniu poinformowała nas @Agnieszka, która przyszła w czwartek odwiedzić grób mamy i dziadków. Wśród zniszczonych nagrobków były te należące do jej rodziny.

"Gdy przyszłam odwiedzić grób mamy i dziadków okazało się, że blisko 1/3 nagrobków jest zniszczona. Ktoś wyrywał wszelkie metalowe elementy i ozdoby. Wyglądało to tak, jakby ktoś okradał groby z elementów, by zanieść je potem do skupu złomu.  Nie wiem kiedy mogło się to stać. Kiedy byłam na cmentarzu dwa tygodnie temu jeszcze tego nie było" - opowiada nam pani Agnieszka.

Informacje internautki potwierdza Edyta Adamus z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. "Do zdarzenia doszło z soboty na niedzielę. Do tej pory mieliśmy dziewięć zawiadomień w tej sprawie. Z nagrobków znikały głównie mosiężne przedmioty" - mówi Adamus. Jak dodaje, policja wciąż szuka sprawcy (bądź sprawców) kradzieży. Funkcjonariusze odwiedzają m.in. punkty skupu złomu, gdzie mogły trafić skradzione przedmioty.

Autor: ak,kde//tka

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.