tvnpix
Wybieracie materiał stycznia, Foto: Reporterzy 24

Zjawiskowa pełnia, a może rok w obiektywie Reportera 24? Wybieracie materiał stycznia

Czas na styczniowe podsumowanie. Przysłaliście nam fotorelację podsumowującą Wasz rok. Zachwyciła Was Superpełnia, a także pełnia wilka. Wasze obiektywy zarejestrowały także ciekawskiego łosia oraz awaryjne lądowanie samolotu na lotnisku Chopina w Warszawie. Waszej uwadze nie umknęło także niebezpieczne zachowanie kierowcy w Łodzi, który samochodem ciężarowym zablokował torowisko tramwajowe. Otrzymaliśmy od Was również przepiękne zdjęcia roślin uwięzionych w lodzie, a także gigantyczną chmurę pyłu wulkanicznego. Wreszcie udało Wam się nagrać niebezpieczne zdarzenia drogowe na autostradzie A1, a także stado jeleni, które zablokowało drogę jednemu z Reporterów 24. Teraz Wasza kolej. Głosujcie i wybierzcie materiał stycznia.

 

Zjawiskowa pełnia na zdjęciach Reportera 24

Ostatni dzień stycznia przyniósł miłośnikom astronomii niezwykłą okazję do podziwiania nieba. Księżyc był "krwawy", zaćmiony, "niebieski", a do tego w superpełni. W Polsce niestety nie można było oglądać kulminacji tych zjawisk, ale dzięki Reporterom 24, między nimi Rafałowi Wasilukowi mogliśmy podziwiać superksiężyc.

Czytaj więcej

 

Dwa kontynenty, kilkanaście krajów. Rok w obiektywie Reportera 24

- Odwiedziłem z aparatem kilkadziesiąt pasm górskich w 16 krajach na dwóch kontynentach - napisał Karol Nienartowicz. Jak dodał, fotografia górska to jego pasja i praca. Reporter 24 zwiedził między innymi Grecję, Rumunię oraz Islandię, ale także Bieszczady i Karkonosze. Uwiecznione przez niego widoki są wyjątkowe.

Czytaj więcej

 

Samochód pojawia się znikąd i uderza w skodę. Chmura części na A1

Autostrada A1, okolice Łodzi, ruch niewielki. Nagle, z prawej strony wyjeżdża SUV, który z pełnym impetem uderza w tył osobowej skody. Samochód koziołkuje na poboczu w obłoku swoich części. Jak wyjaśniała policja - to była kolizja. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Chmura dymu wysokości 10 kilometrów na zdjęciach Reportera 24

Filipiński wulkan Mayon przestraszył mieszkańców okolicznych terenów. Władze podniosły stopień zagrożenia do poziomu czwartego oznaczającego "niebezpieczeństwo rychłej erupcji". Rozszerzono także strefę ewakuacji. Na miejscu był Reporter 24 Grzegorz, który swoje zdjęcia przesłał na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

Nie jeden, nie dwa, a 17. Stado jeleni tuż przed autem Reportera 24

Taki widok potrafi zaprzeć dech w piersiach. 17 potężnych jeleni przebiegło przez drogę, którą wracał do domu Reporter 24. - Zdążyłem zatrzymać samochód, włączyć światła awaryjne - mówi. Wyjął też telefon i nagrał spotkanie, a film z okolic Świerczowa (Opolskie) przesłał na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

Uwięzione w lodzie

Malowane przez naturę obrazki często inspirują Reporterów 24 do pracy z aparatem. Z Gdańska dotarły do nas niezwykłe ujęcia roślin w lodzie. Zima w tym roku zaskakuje - między innymi brakiem śniegu - a najlepszym tego przykładem są przysyłane na Kontakt 24 zdjęcia.

Czytaj więcej

 

"Przeskakuje płoty, zagląda w doniczki”.  Łoś uciekł i zwiedzał

- Niektórzy mieszkańcy dokarmiają go. Stał się główną atrakcją naszej wsi - relacjonuje Reporterka 24 z miejscowości Piecki (Warmińsko-Mazurskie). Mowa o łosiu, który uciekł z ośrodka dzikich zwierząt. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagrania i zdjęcia, które pokazują niecodziennego gościa.

Czytaj więcej

 

Awaryjne lądowanie na Okęciu

Po czterech godzinach Lotnisko Chopina zostało otwarte po awaryjnym lądowaniu samolotu lecącego z Krakowa. Maszyna LOT-u miała problem z podwoziem. Jego przednia część złożyła się po zetknięciu kół z pasem. Na pokładzie były 63 osoby. Nikomu nic się nie stało. Pierwszą informację oraz nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

Pełnia wilka na zdjęciu Reportera 24

Nowy rok rozpoczęliśmy kosmicznym spektaklem na niebie. Obserwowaliśmy Superksiężyc, bo nasz naturalny satelita znalazł się w perygeum, czyli w odległości najbliższej Ziemi. Wśród zdjęć, jakie otrzymaliśmy na Kontakt 24 znalazło się zdjęcie Reportera 24 vitoosa.

Czytaj więcej

 

Ciężarówką wjechał na torowisko, bo... pomylił drogę

Samochód ciężarowy zablokował torowisko tramwajowe w Łodzi. Jak się okazało, 76-letni kierowca znalazł się tam, bo pomylił drogę. Zdjęcia i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Autor: bkol/kab

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.