Temat w toku

Pisze o tym:

431 reporterów

Dodano:

833 materiały

Zimny koniec jesieni na Waszych zdjęciach

Coraz niższe temperatury, pierwsze opady śniegu i coraz szybciej zapadający zmrok wyraźnie pokazują, że kończy się jesień. Pokażcie nam Wasze okolice. Czy zapanowała już zimowa aura? Co Was urzekło w czasie jesiennych spacerów? Czekamy na Wasze relacje i zdjęcia.

Zimny koniec jesieni na Waszych zdjęciach

Pierwszy śnieg, chociaż niewiele go, a i tak cieszy Autor: Jaga_

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, w listopadzie pojawiły się pierwsze opady śniegu. Mroźne wieczory i poranki zachęciły do wydobycia z szaf cieplejszych okryć, szalików i czapek. Przezorniejsi kierowcy ruszyli zmieniać opony na zimowe. Na prawdziwą zimę trzeba będzie jeszcze poczekać, bo na horyzoncie widać jeszcze ocieplenie.

Atrakcje na jesiennym niebie

Jesienią można będzie zobaczyć roje meteorów. Wśród tych aktywnych jesienią najobfitsze są Geminidy. Te białe meteory można spróbować dostrzec od 4 do 17 grudnia, z maksimum 14 grudnia. W idealnych warunkach możliwe jest "spadanie" do 150 meteorów w ciągu godziny w okresie maksimum roju. Następne są Orionidy oraz Leonidy.

Przed nami także ostatnia pełnia Księżyca, która można będzie podziwiać 8 grudnia.

Czekamy na Wasze pogodowe relacje. Pokażcie nam, jaka pogoda jest u Was. Przygotujmy razem pogodowy album z Waszych zdjęć i nagrań.